Maria Orlova este speranța scheletului rus

Cuprins:

Anonim

Astăzi vom vorbi despre tânăra speranță a scheletului rus. Maria Sergeevna Orlova - maestru al sportului, joacă pentru echipa națională a Rusiei, sport - schelet, câștigătoare a campionatelor europene și mondiale.

Maria Orlova

Biografie și cariera

Maria Orlova s-a născut pe 14 aprilie 1988 la Sankt Petersburg. Înălțime - 167 cm, greutate - 69 kg.

Tânăra Masha a început imediat să se implice în atletism, dar cu timpul și-a dat seama că nu va reuși să reușească în acest sport și a început să practice scheletul.

Maria Orlova activează în skeleton de la vârsta de 12 ani, iar în 2008 Masha a fost selectată pentru echipa națională, unde a început să participe la competiții internaționale majore, dând rezultate foarte bune.

Debutând la Cupa Europei din orașul german Vinterberg, Orlova a arătat a noua oară, cu aceleași rezultate petrecute în restul sezonului. Fata s-a agățat întotdeauna de primii zece.

Biografia Mariei Orlova

În continuare, Maria aștepta campionatul mondial de tineret, al cărui rezultat a fost locul nouă.

Sezonul următor, Maria Orlova a mărit semnificativ ritmul: doar o dată nu a reușit să se înscrie în primele zece dintre cele opt etape disputate, iar în clasamentul general a încheiat sezonulpe locul al patrulea.

La sfârșitul anului 2010, cu succese diferite, sportivul a participat la Cupa Americii și, în același sezon, a participat la Cupa Intercontinentală.

Sezonul 2012, Maria Orlova nu s-a distrat prea bine. Ea a participat imediat la toate competițiile de cupă, iar cel mai bun rezultat a venit pe pista din Elveția (St. Moritz), unde sportiva a câștigat locul nouă. La sfârșitul sezonului, Masha era pe locul 12 în clasamentul general.

Premii semnificative

În 2013, în orașul austriac Igls la Campionatul European, Orlova a câștigat argint, care a intrat în clasamentul general, datorită căruia Masha a primit o medalie suplimentară de cupă - bronz. În competiția mixtă pe echipe de la Campionatele Mondiale de la Winterberg, Maria a adăugat încă un bronz la tezaurul ei de medalii.

Sportivul are mai mult de o performanță în față, iar Maria Orlova, a cărei biografie nu este încă atât de extinsă, va fi văzută de mai multe ori în acest domeniu sportiv. Dorim mult noroc sportivului tânăr și promițător.